CEM METAL San. ve Tic. Ltd. Şti.

Bakır, geniş kullanım alanlarına sahip olmasından dolayı günümüzde pek çok sektörde tercih edilen bir ürün olmaktadır. Bakır hemen her bölgede bulunabildiğinden, geniş ölçüde üretiminin yapılabilmesi, elektriği diğer metallere en iyi şekilde iletebildiğinde çok önem arz etmektedir. Çoğunlukla elektrik ve elektronik sanayi, inşaat sanayi, ulaşım sanayi gibi alanlarda tercih edilmektedir.

Bronz malzemeler genellikle bakır ve kalay içeren alaşımlardır. Bakırın çinko içermemiş haline bronz denilmektedir. Bronzlar çok sert olduğu halde çok basit kalıba dökülürler. Bronzlar en çok makine yataklarının üretiminde ve dişli yapımında kullanılmaktadır.
Fosfor bronz

Bronz malzemeler genellikle bakır ve kalay içeren alaşımlardır. Bakırın çinko içermemiş haline bronz denilmektedir. Bronzlar çok sert olduğu halde çok basit kalıba dökülürler. Bronzlar en çok makine yataklarının üretiminde ve dişli yapımında kullanılmaktadır.

Fosfor bronz malzemeler levha veya şerit şeklinde haddelenerek imal edilir. Fosfor bronz levha ve şeritler kalınlık olarak 0,10mm ‘den başlayarak 20 mm’ye kadar genişlik olarak da 660 mm ‘ye kadar üretilmektedir. Malzeme boyları müşterilerimizin taleplerine göre serbest olarak çıkmaktadır.

Fosfor bronz, yapısı itibari ile esnek, korozyona karşı dayanıklı ve magnetik olmayan özelliklere sahiptir. Fosfor bronz, sağladığı bu özelliklerden dolayı elektrik devrelerindeki temaslarda kullanışlı olmaktadır. Bundan farklı olarak aşınmaya ve sürtünmeye dayanıklılığından dolayı yatak ve kızak imalatında kullanılmaktadır. Fosfor bronz üretiminde müşterilerin talepleri doğrultusunda üretim söz konusudur. Burçların, pompaların ve vanaların yapımında fosfor bronz kullanılmaktadır. Metal para üretiminde de bronz oldukça fazla kullanılmaktadır. Bakır ve kalay karışımına yaklaşık %0,1-0,5 oranında fosfor eklenmesi ile oluşan yeni element fosfor bronz olarak nitelendirilmektedir. Fosfor bronz içerisindeki fosfor miktarı çok fazla olmamalıdır.

Metal sektöründe Fosfor bronz

Cem metal olarak faaliyette olan firmamız, bakır, PVC kaplı bakır boru, pirinç, bronz, fosfor, alüminyum ve bafon olarak ürün portföyüne sahiptir. Metal sektöründe önemli bir yere sahip olan Cem Metal, müşteri portföyüne her geçen gün bir yenisini daha ekleyerek ilerlemektedir. Metal sektörünün önde gelen çözüm ortaklarından olan şirketimiz, standart ürünlerin yanı sıra, müşteri talepleri doğrultusunda standart dışı ürünlerin de imalatını gerçekleştirmektedir.

Ürün çeşitliliği ve geniş stok kapasitesi ile her daim müşterilerinin isteklerini hızlı bir şekilde yanıtlayabilmektedir. Cem Metal, imal ettiği ürünlerin yanı sıra, kaliteli ithal ürünleri ile de tercih sebebi olmaktadır.Firmamız, metal sektöründeki talepleri karşılamak ve müşterilerinin beklentilerini gerçekleştirebilmek için ürün yelpazesini genişleterek faaliyetine devam etmektedir.

Bronz çubuk Bakır Boru

Ürünlerimiz...  
Bakır
Geniş kullanım alanına sahip olmasından dolayı pek çok sektörde önemli bir yere sahiptir. Bakırın önemi, dünyanın hemen hemen tüm bölgelerinde bulunmasından ve bu nedenle geniş ölçüde üretiminin yapılabilmesinden,

PVC Kaplı (İzoleli)
Bakır Boru
En yaygın kullanım
alanı otogaz ve LPG
sistemleridir.

Prinç
Pirinç, bakır, çinko ve kurşun elementlerinin birleşimiyle elde edilen sarı renkteki alaşımların genel ismidir. MS58 ve MS63 standardında üretilir, kolay işlenebilen bir malzemedir

Bronz
Bakır ve kalaydan meydana gelen bakır alaşımlarına bronz denilmektedir.
Bronz bakırdan daha serttir, daha kolay erir ve kalıba daha kolay dökülür.
Bronzlar makine yataklarının imalinde ve dişli yapımında kullanılmaktadır.Müşterilerin
taleplerine bağlı olarak, farklı
oranlarda döküm yapılabilmektedir.

Fosfor
Geniş kullanım alanına
sahip olmasından dolayı
pek çok sektörde önemli
bir yere sahiptir.

Alüminyum
Alüminyum, yumuşak ve hafif
bir metal olup mat gümüşümsü renktedir. Alüminyum, manyetik değildir ve kıvılcım çıkarmaz.

Copyright © Cem Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.