CEM METAL San. ve Tic. Ltd. Şti.

Bakır, geniş kullanım alanlarına sahip olmasından dolayı günümüzde pek çok sektörde tercih edilen bir ürün olmaktadır. Bakır hemen her bölgede bulunabildiğinden, geniş ölçüde üretiminin yapılabilmesi, elektriği diğer metallere en iyi şekilde iletebildiğinde çok önem arz etmektedir. Çoğunlukla elektrik ve elektronik sanayi, inşaat sanayi, ulaşım sanayi gibi alanlarda tercih edilmektedir.

Pirinç levha

Pirinç; bakır, çinko ve kurşun elementlerinin belirli oranda birleşimiyle elde edilen sarı renkteki alaşımın genel adıdır. Ms-58, MS-63 ve MS-70 olarak imal edilir. Pirinç lama ve pirinç çubuklar MS-58, pirinç borular ise MS-58 veya Ms-63 olarak imal edilir.Pirinç lama ve pirinç çubuklar kalıba pres baskı ve kalibrasyon yöntemi ile üretilir. Pirinç levha ve pirinç şeritler, MS-63 ve MS-70 standartlarında haddeleme yöntemi ile üretilmektedir. Pirinç levha ve pirinç şerit kalınlıkları 0,05 mm ile 50 mm aralığında imal edilebilmektedir. Pirinç levhalar, genişlik ve boy ölçüleri genellikle 660 x 2.000 mm olarak üretilir ancak bu ölçüler bağlayıcı değildir. İhtiyaç dahilinde farklı en ve boyda pirinç levha imalatı da yapılabilmektedir.

pirinç levha imalatı

Pirinç levhalar yarım sert ve tavlı ( yumuşak ) olarak üretilir. Bunun haricinde ithal edilen pirinç levhalarda stoklarımızda mevcutolup İthal pirinç levha ebatları ise 1.000 x 2.000 mm olup kalınlığı ise 0,50 mm başlayıp 10 mm’ye kadar çıkar. Pirinç şeritler, müşteri talep doğrultusunda istenilen kalınlık-genişlik - sertlikte ve miktarda yapılabilmektedir.

Bakır Boru

Ürünlerimiz...  
Bakır
Geniş kullanım alanına sahip olmasından dolayı pek çok sektörde önemli bir yere sahiptir. Bakırın önemi, dünyanın hemen hemen tüm bölgelerinde bulunmasından ve bu nedenle geniş ölçüde üretiminin yapılabilmesinden,

PVC Kaplı (İzoleli)
Bakır Boru
En yaygın kullanım
alanı otogaz ve LPG
sistemleridir.

Prinç
Pirinç, bakır, çinko ve kurşun elementlerinin birleşimiyle elde edilen sarı renkteki alaşımların genel ismidir. MS58 ve MS63 standardında üretilir, kolay işlenebilen bir malzemedir

Bronz
Bakır ve kalaydan meydana gelen bakır alaşımlarına bronz denilmektedir.
Bronz bakırdan daha serttir, daha kolay erir ve kalıba daha kolay dökülür.
Bronzlar makine yataklarının imalinde ve dişli yapımında kullanılmaktadır.Müşterilerin
taleplerine bağlı olarak, farklı
oranlarda döküm yapılabilmektedir.

Fosfor
Geniş kullanım alanına
sahip olmasından dolayı
pek çok sektörde önemli
bir yere sahiptir.

Alüminyum
Alüminyum, yumuşak ve hafif
bir metal olup mat gümüşümsü renktedir. Alüminyum, manyetik değildir ve kıvılcım çıkarmaz.

Copyright © Cem Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.